gry onlinePierwsza pomoc przedmedyczna dla najmłodszych

Pierwsza pomoc przedmedyczna dla najmłodszych

9 lutego 2018 roku  uczniowie klas I-III  wzięli  udział w zajęciach udzielania  pierwszej pomocy przedmedycznej.   Poprowadził je ratownik medyczny Pan Rafał Pietrzak.

Udzielenie pierwszej pomocy jest naszym obowiązkiem. Jednak bardzo często
w sytuacjach zagrożenia nie wiemy jak się zachować i jak pomóc poszkodowanej osobie. Dzieci często działają instynktownie, z tego powodu należy je instruować jak prawidłowo udzielać pomocy poszkodowanemu. 

Podczas spotkania, dzieci mogły poczuć się jak mali ratownicy. Uczniowie poznali zasady zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia oraz obserwowałi czynności ratownicze w czasie zasłabnięć, zranień, zwichnięć i złamań.  Największe zainteresowanie dzieci okazały podczas pokazu czynności z zakresu resuscytacji wykonanej na fantomie. Dzieci pod czujnym okiem pana ratownika także samodzielnie mogły spróbować swoich sił przy wykonywaniu resuscytacji. Zostały zapoznane ze sprzętem ratującym życie i utrwaliły znajomość numerów alarmowych. 

Była to doskonała lekcja – połączenie zabawy z przekazywaniem wiedzy, która może przynieść nieoceniony efekt – ratowanie życia.  Po tej lekcji dzieci już wiedzą, na czym polega ich rola w sytuacji, kiedy trzeba komuś pomóc. Bardzo dziękujemy Panu Rafałowi za przekazanie cennej wiedzy i umiejętności naszym uczniom. Mamy nadzieję, iż te spotkania staną się naszą szkolną tradycją.

Justyna Łazorko